# EC1903-000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** EC1903-000
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ec1903-000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ec1903-000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Green
- **Label Size:** 0.125" x 1.90" (3.2mm x 48.3mm)