# EC0045-000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** EC0045-000
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Markers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ec0045-000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ec0045-000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Diameter:** 0.059" ~ 0.079" (1.50mm ~ 2.00mm)
- **Color:** White
- **Legend:** 5
- **Material:** Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- **Size:** 0.18" L (4.5mm)