# EA-PF3000-24
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** EA-PF3000-24
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ea-pf3000-24
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ea-pf3000-24#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Conductive, Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
- **Length:** 24.000" (609.60mm)
- **Material:** Polyurethane Foam
- **Operating Temperature:** -51°C ~ 121°C
- **Shape:** Sheet
- **Thickness:** 3.000" (76.20mm)
- **Type:** Flexible Ferrite Sheet
- **Width:** 24.000" (609.60mm)