# E2E2-X20MD1 5M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** E2E2-X20MD1 5M
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/e2e2-x20md1-5m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/e2e2-x20md1-5m#rfq
- **Material:** Nickel-Plated Brass
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 70°C
- **Output Type:** NPN-NO, 2-Wire
- **Response Frequency:** 100Hz
- **Sensing Distance:** 0.787" (20mm)
- **Sensor Type:** Inductive
- **Shielding:** Unshielded
- **Termination Style:** Cable Leads
- **Voltage:** 10V ~ 30V