# E2E2-X18MY1-M4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** E2E2-X18MY1-M4
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/e2e2-x18my1-m4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/e2e2-x18my1-m4#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/79/04/14790413-Z9199-ND.jpg
- **Material:** Nickel-Plated Brass
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output Type:** SCR-NO, 2-Wire
- **Response Frequency:** 25Hz
- **Sensing Distance:** 0.709" (18mm)
- **Sensor Type:** Inductive
- **Shielding:** Unshielded
- **Termination Style:** Connector
- **Voltage:** 20 VAC ~ 264 VAC