# E1SDA12-25.000M TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** E1SDA12-25.000M TR
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/e1sda12-25-000m-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/e1sda12-25-000m-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 40 Ω
- **Frequency:** 25 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Frequency Tolerance:** ±30ppm
- **Height:** 0.126" (3.20mm)
- **Load Capacitance:** 12pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Size:** 0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)