# DW-16-11-T-S-678
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DW-16-11-T-S-678
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dw-16-11-t-s-678
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dw-16-11-t-s-678#rfq
- **Color:** Black
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 0.110" (2.794mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 16
- **Number of Rows:** 1
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)