# DW-14-14-L-S-1110
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DW-14-14-L-S-1110
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dw-14-14-l-s-1110
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dw-14-14-l-s-1110#rfq
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 10.0碌in (0.25碌m)
- **Length:** 0.110" (2.794mm)
- **Number of Rows:** 1
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)