# DW-08-11-F-D-600
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DW-08-11-F-D-600
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dw-08-11-f-d-600
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dw-08-11-f-d-600#rfq
- **Length:** 0.110" (2.794mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 16
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)
- **Row Spacing:** 0.100" (2.54mm)