# DTT6401A460LG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DTT6401A460LG
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dtt6401a460lg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dtt6401a460lg#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 19.49" L x 23.43" W x 17.01" H (495.0mm x 594.0mm x 432.0mm)
- **Specifications:** A/C Unit, 6800 BTU
- **Type:** Air Conditioning Unit
- **Voltage:** 460VAC