# DTT4500A230LG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DTT4500A230LG
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dtt4500a230lg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dtt4500a230lg#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 23.62" L x 15.35" W x 15.94" H (600.0mm x 389.9mm x 404.9mm)
- **Specifications:** A/C Unit, 4500 BTU
- **Type:** Air Conditioning Unit
- **Voltage:** 230VAC