# DTT44-320-320-1.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DTT44-320-320-1.5
- **Manufacturer:** Shiu Li Technology Co., Ltd.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dtt44-320-320-1-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dtt44-320-320-1-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Blue
- **Outline:** 320.00mm x 320.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 3.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0591" (1.500mm)