# DTS9841A460LG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DTS9841A460LG
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dts9841a460lg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dts9841a460lg#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 19.09" L x 14.17" W x 60.75" H (484.9mm x 359.9mm x 1543.1mm)
- **Specifications:** A/C Unit, 16000 BTU
- **Type:** Air Conditioning Unit
- **Voltage:** 460VAC