# DTS3265A230N3LG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DTS3265A230N3LG
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dts3265a230n3lg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dts3265a230n3lg#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 14.45" L x 15.98" W x 53.03" H (367.0mm x 406.0mm x 1347.0mm)
- **Specifications:** A/C Unit, 9000 BTU
- **Type:** Air Conditioning Unit
- **Voltage:** 230VAC