# DTS2000A230LG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DTS2000A230LG
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dts2000a230lg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dts2000a230lg#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 12.40" L x 10.04" W x 17.52" H (315.0mm x 254.3mm x 445.0mm)
- **Specifications:** A/C Unit, 2000 BTU
- **Type:** Air Conditioning Unit
- **Voltage:** 230VAC