# DTMF300-24SX-F-W6
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DTMF300-24SX-F-W6
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dtmf300-24sx-f-w6
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dtmf300-24sx-f-w6#rfq
- **Approval Agency:** CCC, CE, TUV, UL
- **Cord Length:** 31.5" (0.8m)
- **Current:** 12.5A
- **Input Type:** Cord (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 500mW (Max)
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 60°C
- **Output Connector:** Rectangular, 10 Position
- **Power (Watts):** 300 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 8.74" L x 4.41" W x 1.77" H (222.0mm x 112.0mm x 45.0mm)
- **Voltage:** 24V