# DTL65-15SX-W6
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DTL65-15SX-W6
- **Manufacturer:** ETA
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Desktop, Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dtl65-15sx-w6
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dtl65-15sx-w6#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CB, CE, NEMKO, TUV
- **Cord Length:** 39.4" (1.00m)
- **Current:** 4.33A
- **Efficiency:** Level VI
- **Form:** Desktop (Class I)
- **Input Connector:** IEC 320-C14
- **Input Type:** Cord (Sold Separately)
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output Connector:** Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
- **Power (Watts):** 65 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 5.20" L x 2.72" W x 1.57" H (132.0mm x 69.0mm x 40.0mm)
- **Voltage:** 15V