# DT018B-120-V-SUSB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DT018B-120-V-SUSB
- **Manufacturer:** AUTEC POWER SYSTEMS
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Desktop, Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dt018b-120-v-susb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dt018b-120-v-susb#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Current:** 1.5A
- **Efficiency:** Level VI
- **Form:** Desktop
- **Input Type:** IEC 320-C14
- **Output Connector:** USB Mini
- **Power (Watts):** 18 W
- **Voltage:** 12V