# DT012B-090-W-USB-M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DT012B-090-W-USB-M
- **Manufacturer:** AUTEC POWER SYSTEMS
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Desktop, Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dt012b-090-w-usb-m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dt012b-090-w-usb-m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Current:** 1.3A
- **Efficiency:** Level VI
- **Form:** Desktop
- **Input Type:** IEC 320-C6
- **Output Connector:** USB Micro
- **Power (Watts):** 12 W
- **Voltage:** 9V