# DSC1122CI2-150.5000T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DSC1122CI2-150.5000T
- **Manufacturer:** Microchip Technology
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dsc1122ci2-150-5000t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dsc1122ci2-150-5000t#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/74/10/06/7410060-576-5020-5-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** MEMS
- **Current:** 58mA
- **Frequency:** 150.5 MHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.035" (0.90mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.25V ~ 3.6V