# DSC1122BI2-156.2539T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DSC1122BI2-156.2539T
- **Manufacturer:** Microchip Technology
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dsc1122bi2-156-2539t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dsc1122bi2-156-2539t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** MEMS
- **Current:** 58mA
- **Frequency:** 156.2539 MHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.035" (0.90mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.25V ~ 3.6V