Part Number: DPA120100-P7/R-TC Manufacturer: CUI Inc. Category: Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board) Subcategory: AC AC Wall Adapters Product URL: https://distyparts.com/product/dpa120100-p7-r-tc RFQ URL: https://distyparts.com/product/dpa120100-p7-r-tc#rfq Summary: DPA120100-P7/R-TC is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by CUI Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: DPA120100-P7/R-TC is a ac ac wall adapters from CUI Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Applications: ITE (Commercial) Current: 1A Form: Wall Mount Input Type: Fixed Blade Output Connector: Barrel Plug R/A, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm Power (Watts): 12 W Region Utilized: North America Voltage: 12VAC Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/cui-inc Category Page: https://distyparts.com/category/power-supplies-externalinternal-off-board/ac-ac-wall-adapters Canonical URL: https://distyparts.com/product/dpa120100-p7-r-tc