# DPA120030-P9/R-SZ
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DPA120030-P9/R-SZ
- **Manufacturer:** CUI Inc.
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC AC Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dpa120030-p9-r-sz
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dpa120030-p9-r-sz#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Current:** 300mA
- **Form:** Wall Mount
- **Input Type:** Fixed Blade
- **Output Connector:** Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D.
- **Power (Watts):** 4 W
- **Region Utilized:** North America
- **Voltage:** 12VAC