# DOCAT102F-012.8M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DOCAT102F-012.8M
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/docat102f-012-8m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/docat102f-012-8m#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Frequency:** 12.8 MHz
- **Frequency Stability:** ±100ppb
- **Height:** 0.335" (8.51mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVCMOS
- **Size:** 0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
- **Type:** OCXO
- **Voltage:** 3.3V