# DNRU220A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DNRU220A
- **Manufacturer:** Crouzet
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Controllers - Liquid, Level
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dnru220a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dnru220a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Contact Form:** SPDT (1 Form C)
- **Contact Rating @ Voltage:** 10A @ 250VAC
- **Distance:** 91.44m
- **Features:** Adjustable Sensitivity
- **Mounting Type:** DIN Rail
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 60°C
- **Output Type:** Relay
- **Sensitivity:** 4.7kOhm ~ 100kOhm
- **Termination Style:** Screw Terminal
- **Type:** High/Low Level
- **Voltage:** 220VAC