# DNFF254LG115
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DNFF254LG115
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dnff254lg115
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dnff254lg115#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 305.00" L x 305.00" W x 5.70" H (7747.0mm x 7747.0mm x 144.8mm)
- **Specifications:** Fan, AC, Square, 550 CFM
- **Type:** Fan
- **Voltage:** 115VAC