# DNFF150CG115
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DNFF150CG115
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dnff150cg115
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dnff150cg115#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 7.72" L x 7.72" W x 0.13" H (196.0mm x 196.0mm x 3.3mm)
- **Specifications:** Fan, AC, Square, 230 CFM
- **Type:** Fan
- **Voltage:** 115VAC