# DNF14-205FIB-3K
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DNF14-205FIB-3K
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dnf14-205fib-3k
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dnf14-205fib-3k#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/29/8-/11/298-11437-1-ND.jpg
- **Contact Material:** Brass
- **Features:** Butted Seam
- **Gender:** Female
- **Insulation:** Fully Insulated
- **Length:** 0.780" (19.81mm)
- **Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **Tab Thickness:** 0.032" (0.81mm)
- **Tab Width:** 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm)