Part Number: DNA30E2200FE Manufacturer: IXYS Category: Discrete Semiconductor Products Subcategory: Diodes - Rectifiers - Single Product URL: https://distyparts.com/product/dna30e2200fe RFQ URL: https://distyparts.com/product/dna30e2200fe#rfq Summary: DNA30E2200FE is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by IXYS and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: DNA30E2200FE is a diodes - rectifiers - single from IXYS. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Capacitance @ Vr, F: 7pF @ 700V, 1MHz Current: 30A Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55°C ~ 175°C Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Supplier Device Package: i4-PAC Technology: Standard Voltage: 1.25 V @ 30 A Distributor Offers: 1. ACK ELEKTRONIK | Stock: 15 | Availability: In Stock Inventory Summary: Distributor Count: 1 Total Stock: 15 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/ixys Category Page: https://distyparts.com/category/discrete-semiconductor-products/diodes-rectifiers-single Canonical URL: https://distyparts.com/product/dna30e2200fe