# DMC-8/16-15
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DMC-8/16-15
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Markers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dmc-8-16-15
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dmc-8-16-15#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Diameter:** 0.315" ~ 0.630" (8.00mm ~ 16.00mm)
- **Legend:** Blank
- **Material:** Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- **Size:** 0.59" W (15.0mm)