# DMC-1.3/3-15
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DMC-1.3/3-15
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Markers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dmc-1-3-3-15
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dmc-1-3-3-15#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Diameter:** 0.051" ~ 0.118" (1.30mm ~ 3.00mm)
- **Legend:** Blank
- **Material:** Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- **Size:** 0.59" W (15.0mm)