# DMA10IM1600UZ-TUB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DMA10IM1600UZ-TUB
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dma10im1600uz-tub
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dma10im1600uz-tub#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/MB/RD/61/MBRD6100CT-TPMSDKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Capacitance @ Vr, F:** 4pF @ 400V, 1MHz
- **Current:** 10A
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 175°C
- **Speed:** Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
- **Supplier Device Package:** TO-252AA
- **Technology:** Standard
- **Voltage:** 1.26 V @ 10 A