# DLW5ATN231TQ2L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DLW5ATN231TQ2L
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dlw5atn231tq2l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dlw5atn231tq2l#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/0-/11/490-11102-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 4A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 27mOhm
- **Filter Type:** Power, Signal Line
- **Height (Max):** 0.093" (2.35mm)
- **Impedance @ Frequency:** 230 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.197" L x 0.142" W (5.00mm x 3.60mm)
- **Voltage Rating:** 50V