# DLW32SH101XF2L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DLW32SH101XF2L
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dlw32sh101xf2l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dlw32sh101xf2l#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 115mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 2.1Ohm
- **Height (Max):** 0.098" (2.50mm)
- **Inductance @ Frequency:** 100 µH @ 100 kHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Voltage Rating:** 50V