# DLW21HN670SQ2L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DLW21HN670SQ2L
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dlw21hn670sq2l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dlw21hn670sq2l#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/0-/14/490-14402-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 330mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 350mOhm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.039" (1.00mm)
- **Impedance @ Frequency:** 67 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
- **Voltage Rating:** 50V