# DLP2ADN900HL4L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DLP2ADN900HL4L
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dlp2adn900hl4l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dlp2adn900hl4l#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/0-/51/490-5155-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/0-/51/490-5155-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 130mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 2.13Ohm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.036" (0.92mm)
- **Impedance @ Frequency:** 90 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 4
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
- **Voltage Rating:** 5V