# DLM0QSB350HY2D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DLM0QSB350HY2D
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dlm0qsb350hy2d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dlm0qsb350hy2d#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 120mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 2.875Ohm
- **Filter Type:** Power, Signal Line
- **Height (Max):** 0.014" (0.35mm)
- **Impedance @ Frequency:** 35 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
- **Voltage Rating:** 5V