# DLM0NSB120HY2D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DLM0NSB120HY2D
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dlm0nsb120hy2d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dlm0nsb120hy2d#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 160mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 1.5Ohm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.020" (0.50mm)
- **Impedance @ Frequency:** 12 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm)
- **Voltage Rating:** 5V