# DLE45PS24
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DLE45PS24
- **Manufacturer:** XP Power
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** LED Drivers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dle45ps24
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dle45ps24#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CE, TUV, UL
- **Current:** 1.85A
- **Efficiency:** 85%
- **Features:** OCP, OVP, SCP
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 50°C
- **Power (Watts):** 45 W
- **Ratings:** IP67
- **Size:** 6.73" L x 1.78" W x 1.27" H (164.1mm x 45.3mm x 32.5mm)
- **Termination Style:** Wire Leads
- **Topology:** AC DC Converter
- **Type:** Constant Current, Voltage
- **Voltage:** 90VAC