# DLE25PS24
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DLE25PS24
- **Manufacturer:** XP Power
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** LED Drivers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dle25ps24
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dle25ps24#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CE, TUV, UL
- **Current:** 1.05A
- **Efficiency:** 80%
- **Features:** OCP, OVP, SCP
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 50°C
- **Power (Watts):** 25 W
- **Ratings:** IP67
- **Size:** 3.68" L x 2.89" W x 1.29" H (93.5mm x 73.5mm x 33.0mm)
- **Termination Style:** Wire Leads
- **Topology:** AC DC Converter
- **Type:** Constant Current, Voltage
- **Voltage:** 90VAC