# DL909WW-W-ED-120V-30
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DL909WW-W-ED-120V-30
- **Manufacturer:** LED Lighting Inc
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dl909ww-w-ed-120v-30
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dl909ww-w-ed-120v-30#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **CCT (K):** 3100K
- **Color:** White, Warm
- **Configuration:** Round
- **Features:** Dimming
- **Height:** 101.60mm
- **Lens Type:** Flat
- **Luminous Flux @ Current:** 330lm
- **Size:** 91.44mm Dia
- **Type:** LED Engine
- **Voltage:** 120VAC