# DELTA5/868/TNC/S/S/4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DELTA5/868/TNC/S/S/4
- **Manufacturer:** Siretta Ltd
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/delta5-868-tnc-s-s-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/delta5-868-tnc-s-s-4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Helical
- **Frequency (Center:** 868MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Height (Max):** 3.346" (85.00mm)