# DDSPT-75-4-7
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DDSPT-75-4-7
- **Manufacturer:** Kilo International
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Knobs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ddspt-75-4-7
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ddspt-75-4-7#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/90/61/67/9061677-226-1056-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black Matte
- **Diameter:** 0.750" (19.05mm), 1.113" (28.27mm) Skirt
- **Features:** 4-40 Set Screw, Push to Turn
- **Height:** 0.750" (19.05mm)
- **Indicator:** Line on Skirt
- **Material:** Metal
- **Shaft Size:** 0.236" (6.00mm)