# DCM 321620F2SF-600T02-1R1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DCM 321620F2SF-600T02-1R1
- **Manufacturer:** TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dcm-321620f2sf-600t02-1r1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dcm-321620f2sf-600t02-1r1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 200mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 1.1Ohm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.087" (2.20mm)
- **Inductance @ Frequency:** 60 µH @ 100 kHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 105°C
- **Size:** 0.134" L x 0.063" W (3.40mm x 1.60mm)
- **Voltage Rating:** 50V