# DC0024/01-TG-A482K-0.1-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DC0024/01-TG-A482K-0.1-0
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dc0024-01-tg-a482k-0-1-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dc0024-01-tg-a482k-0-1-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Red
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 39.37mm x 26.67mm
- **Shape:** Rhombus
- **Thermal Conductivity:** 2.3W/m-K
- **Thickness:** 0.0039" (0.100mm)