# DC0011/07-TG-A482K-0.1-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** DC0011/07-TG-A482K-0.1-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/dc0011-07-tg-a482k-0-1-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/dc0011-07-tg-a482k-0-1-0#rfq
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 19.05mm x 10.41mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 2.3W/m-K
- **Thickness:** 0.0039" (0.100mm)