# D9225H12B-FSR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** D9225H12B-FSR
- **Manufacturer:** Mechatronics Fan Group
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/d9225h12b-fsr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/d9225h12b-fsr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Thermal Overload Protector (TOP)
- **Size:** Square - 92mm L x 92mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 25.00mm