# D8A28-S1LF-S24
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** D8A28-S1LF-S24
- **Manufacturer:** ConductRF
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/d8a28-s1lf-s24
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/d8a28-s1lf-s24#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** BMA Jack
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Female
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** 0.086" Flexible Cable
- **Color:** Blue
- **Frequency:** 18 GHz
- **Length:** 24.00" (609.60mm)