# D75F-013.0M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** D75F-013.0M
- **Manufacturer:** Connor Winfield
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/d75f-013-0m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/d75f-013-0m#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/CW/65/2D/CW652DKR-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/22/2-/TJ/222-TJ5F-050.0MDKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 6mA
- **Frequency:** 13 MHz
- **Frequency Stability:** ±500ppb
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.079" (2.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output:** LVCMOS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** TCXO
- **Voltage:** 3.3V