# D481P-024KM-4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** D481P-024KM-4
- **Manufacturer:** Micronel USA
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/d481p-024km-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/d481p-024km-4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** PWM Control, IDE Interface
- **Size:** Round - 48mm Dia
- **Static Pressure:** 3.774 in H2O (940.0 Pa)
- **Voltage:** 24VDC